Świece i lampiony ustawione w sypialni lub łazience doskonale sprawdzą się w roli elementu podkreślającego klimatyczny nastrój panujący we wnętrzu. Idealnie komponują się z aranżacjami klasycznymi, jak i nowoczesnymi, dodając uroku nie tylko w porze wieczornej, ale również w ciągu dnia.

Uniwersalność zastosowania oraz swoboda ich ustawiania sprawia, że z roku na rok wierne grono ich zwolenników nieustannie się powiększa.

Świece

Świece to niezastąpiony dodatek naszych domowych przestrzeni. Znajdują swoje zastosowanie zarówno w salonie, sypialni, łazience, kuchni czy przedpokoju. Ciekawie prezentują się postawione na komodzie, stoliku czy parapecie. Największą popularnością od kilku sezonów cieszą się jednokolorowe modele typu walec, które z uwagi na swoje wszechstronne wykorzystanie, pasują do każdej stylistyki mieszkania. Na szczególną uwagę zasługują świece w odcieniach bieli, kremu, fioletu czy bordo.

Nie mniejszą popularnością cieszą się świece ozdobne, ustawiane w szklanych wazonikach, które wypełnia się różnorodnymi ozdobami, typu: suszone pomarańcze, kolorowe perełki czy ziarna kawy. Alternatywą są świece zapachowe, umieszczane w szklanych świecznikach wyglądem imitujących szklankę.

Lampiony

W kategorii lampionów największe zainteresowanie klientów wzbudzają modele dekoracyjne, w szczególności szklane. Z uwagi na swoje metalowe narożniki znajdują zastosowanie zarówno w przestrzeniach domowych, jak i ogrodowych. Ogromna różnorodność rozmiarowa sprawia, że dopasowanie do nich odpowiednich świec nie stanowi najmniejszego problemu. Najczęściej wybierane jest szkło transparentne, choć kolorowe ich odpowiedniki również prezentują się nienagannie. Z uwagi na swoją powierzchnię, tłumią blask świecy, dzięki czemu stanowią doskonałą propozycję do sypialni.

Oprócz lampionów szklanych możemy wyróżnić również modele metalowe i drewniane, znajdujące największe zastosowanie w minimalistycznych wnętrzach. Do dyspozycji klientów są również lampiony wiszące, które dekorują werandy i balkony.

pokrewne artykuły