Na przełomie ostatnich sezonów białe sypialnie cieszą się coraz większą popularnością. Wiele osób boi się jednak zastosowania tego triku, ponieważ obawia się otrzymania nudnej aranżacji. Jeśli jednak zdecydujemy się wykorzystać różnorodne faktury, wówczas otrzymane wnętrze będzie nie tylko interesujące, ale również stylowe.

Biały kolor w wielu przypadkach stanowi fundament całej stylizacji. Najczęściej wybór pada w kierunku mebli, ścian czy dodatków. Nic zatem dziwnego, że biel jest tak chętnie wykorzystywana, ponieważ stanowi synonim higienicznej czystości i porządku. W dodatku – charakteryzuje się neutralnym charakterem. Jeśli postawimy na aranżację total look, polegającą na całościowym wypełnieniu wnętrza białym kolorem, koniecznym zabiegiem okazuje się gra fakturami. Dobrą decyzją jest wtenczas postawienie na zdecydowane łóżko, będące częścią centralną całej sypialni.

Sypialnia z białymi meblami

Białe sypialnie obfitują w białe meble, głównie tapicerowane, z wysokim zagłowiem łóżka, szafki nocne, białe toaletki czy fronty szaf. W nowoczesnym wydaniu stawia się na lakierowany MDF, w stylu skandynawskim – na prostotę, zaś w stylistyce francuskiej – na trend vintage. Decydując się na białą sypialnię, stawiajmy na różnorodność faktur. Inaczej bowiem będzie prezentować się biel na gładkim froncie szafy, a inaczej na plecionym kocu. Rozmaitość faktur sprawi, że sypialnia będzie interesującym i zarazem sprzyjającym odpoczynkowi miejscem.

Sypialnia z białymi ścianami

Białe ściany cieszą się największą popularnością w małych wnętrzach. A nie ukrywajmy, takie w istocie są nasze pomieszczenia. Biel w tym przypadku ma za zadanie optycznie powiększyć całość. Można zdecydować się na wersję matową, opalizujące tapety, czy dekoracje w białe wzory. Równie dobrze możemy zdecydować się na białą boazerię, którą tak często można spotkać w skandynawskich aranżacjach.

pokrewne artykuły