Szablony malarskie stanowią jeden z rodzajów dekoracji ściennych, przy użyciu których w prosty i nieskomplikowany sposób możemy odmienić domowe wnętrze. Łatwość i szybkość przenoszenia wzorów, a także możliwość samodzielnego ich wykonania sprawia, że liczba zadowolonych użytkowników z roku na rok wzrasta.

Zalety wykorzystania szablonów

O tym, że malowanie ścian to jeden z najsprawniejszych sposobów na odświeżenie domowej przestrzeni, wie z pewnością każdy. Jednak nie wszyscy lubują się w dużych, kolorowych płaszczyznach. A zatem, doskonałym sposobem na ich urozmaicenie jest zastosowanie szablonu malarskiego. Zalet wykorzystania takiego rozwiązania jest wiele. Przede wszystkim, dekoracja pozwala na przeniesienie bardzo skomplikowanych wzorów. Ogromna różnorodność występujących w sprzedaży motywów tym bardziej ułatwia to zadanie. Ponadto, szablony dają nieograniczone możliwości ozdabiania ścian, dając satysfakcję nawet najbardziej wybrednym klientom.

Rodzaje szablonów malarskich

Szeroki wachlarz dostępnych na rynku szablonów, można podzielić na wiele kategorii. To, czym się różnią sprawia, że są jeszcze bardziej atrakcyjne. Można spotkać dekoracje jedno- i wielorazowego użytku. Możemy dokonać zakupu gotowych wzorów lub przygotować je samodzielnie. Wśród bogatej oferty znajdziemy zarówno motywy zwierzęce, kwiatowe, abstrakcyjne oraz napisy czy ornamenty. Wszystko to sprawia, że odświeżenie wyglądu ścian jest prostsze niż kiedykolwiek.

Czym wypełniać wzór?

Malowanie dekoracji przy zastosowaniu szablonów może być wykonane w dwojaki sposób. Pierwszy z nich obejmuje wykorzystanie pędzla, zaś drugi użycie natrysku. Dla otrzymania jeszcze lepszych rezultatów, warto zaopatrzyć się w gęstą i szybkoschnącą farbę, np. emulsję akrylową.

Ciekawostką jest, że do wypełnienia szablonu przydatny będzie nie tylko barwnik w ulubionym kolorze. Dla wzmocnienia efektów dekoratorskich możemy zastosować pigment lub masę strukturalną, która sprawi, że naniesiony wzór będzie miał charakter trójwymiarowy.

Poniżej garść inspiracji

Szablon malarski

Szablon malarski

Szablon z cytatem

pokrewne artykuły