Hartowane szkło w branży dekoratorskiej cieszy się ogromną sławą. Dlaczego? Z powodu – rzecz jasna – swoich wysokich walorów estetycznych, ponieważ ten materiał nie tylko wykazuje się wyjątkową wytrzymałością, ale również perfekcyjnie przejmuje kolory, ukazując w pełni ich głębię. Do czego zatem może służyć taki „szklany obraz”?

Do kuchni

Nie ulega wątpliwości, że kuchnia stanowi taką część mieszkania, w której o nowe przybrudzenia nietrudno. Z tego powodu warto połączyć cechy praktyczne z estetycznymi. Rozwiązaniem są wydruki na szkle, które spełnią się idealnie w roli łatwozmywalnych kafelek. Wyśmienicie wyglądają, a z uwagi na zastosowanie hartowanego szkła, materiał może być umieszczony także przy płytach grzewczych.

Do łazienki

Klasyczne, dla wielu opatrzone już płytki ceramiczne w końcu znalazły godnego zastępcę. W tym przypadku także możemy posłużyć się drukowaną na szkle grafiką. Wystarczy przenieść na łazienkową kompozycję swój ulubiony motyw, a pomieszczenie zyska długo oczekiwanego spokoju, wyciszenia i odprężenia. W szczególności bardzo dobrze sprawdzają się urokliwe krajobrazy bądź motywy kwiatowe w najróżniejszych odsłonach.

Podłoga ze szkła? A czemu nie?

Wydruki na szkle cieszą się także nieszablonowym zastosowaniem. Projektanci nie boją się używać szklanych obrazów jako dekoracji podłogi bądź sufitu. Mogą także posłużyć zamiast tradycyjnej szyby w drzwiach, przesuwanej przegrody ze szkła, balustrady schodowej czy innych konstrukcji ze szkła. Bez względu jednak na to, na jaki ostatecznie rodzaj dekoracji się zdecydujemy, każde z tych rozwiązań będzie tworzyć oszałamiający efekt.

Szklany obraz

Nie ulega wątpliwości, że szklane dekoracje stanowią niezwykle nowoczesne rozwiązanie, które wprowadzi do wnętrza powiew świeżości i łyk oryginalnych pomysłów, przez co każde mieszkanie zyska indywidualnego wyrazu. A do tego bogactwo zastosowania sprawi, że miłośników szklanych dekoracji z pewnością nie będzie brakować.

pokrewne artykuły