Op-art. stanowi sztukę łączenia elementów o wyrazistej powierzchni. To rozwiązanie dekoratorskie, które w szczególności przypadnie do gustu miłośnikom geometrycznych kształtów oraz wszystkim fanom biało-czarnych połączeń.

Op-art. czyli wizualizm

Op-art., nazywany również wizualizmem, jest obecny nie tylko w modzie, ale również w wielu innych wnętrzarskich trendach. Efekt wizualny jesteśmy w stanie uzyskać poprzez umiejętne połączenia geometryczne oraz kolorystyczne. Najczęściej wykorzystywane jest rozwiązanie trójwymiarowości, czyli kombinacja bieli i czerni lub czerwieni i czerni. Stosując zabieg wielokrotnego powtarzania form czy linii, wywieramy duży wpływ na kształtowanie naszego zmysłu wzroku, w efekcie wywołując wrażenie przemieszczających się obrazków. W jakim celu wykorzystuje się sztukę op-art. we wnętrzach? Przede wszystkim, aby ożywić domowe wnętrze i uzyskać wrażenie efektu ruchu. Elementy tej sztuki możemy wykorzystać zarówno na ścianach, meblach, jak i innych powierzchniach. Zaletą wizualizmu jest uniwersalność zastosowania.

Wykorzystanie sztuki Op-art. we wnętrzu

Sztukę Op-art. najczęściej wykorzystuje się na ścianach. Decydując się na zakup tapety w geometryczne wzory, z pewnością uzyskamy efekt złudzenia optycznego, przy okazji dając wyraziste tło dla całej aranżacji. Efekt wizualizmu może być wykorzystany w wielu kombinacjach kolorystycznych, nie tylko tych kontrastujących ze sobą. Wszystko to sprawia, że każdy z nas powinien umieć znaleźć dla siebie coś, co najlepiej przypadnie mu do gustu.

Zamiast tapety w geometryczne wzory, możemy zdecydować się na powieszenie obrazków ściennych, które wywołają w nas optyczne złudzenie ruchu. To idealne rozwiązanie dla osób, którym brakuje odwagi na zastosowanie bardziej ryzykownych rozwiązań. Alternatywą mogą być naklejki lub fototapety

pokrewne artykuły