Stojąc przed koniecznością aranżacji pokoju dziecięcego, często nasza uwaga w całości poświęcana jest elementom jego wyposażenia. Wielokrotnie zapominamy o ścianach, które stanowią doskonałe uzupełnienie całego wystroju.

Tapeta

Podstawowym, niejako najczęściej wykorzystywanym elementem do ciekawego ozdobienia pokoju dziecięcego są ekologiczne tapety. Pokryte przyjaznym drukiem lateksowym, wolne od uczulających alergenów, w dodatku odporne na działanie pleśni i grzybów. Ich wyjątkowa formuła sprawia, że ściany oddychają, atrakcyjnie wyglądają i są bezpieczne dla dziecka. Mówiąc o tapetach powinniśmy wspomnieć również o jej walorach praktycznych. Ich montaż i demontaż nie zajmuje zbyt dużo czasu, dlatego w każdej chwili możemy bez przeszkód zdecydować się na zmianę wystroju aranżowanego wnętrza.

Ścienne kolorowanki

Alternatywą dla tapet są kolorowanki naścienne, które nie ograniczają artystycznych umiejętności dziecka, mimo to nie nakładają na rodziców konieczności ponownego malowania ścian. Naścienne kolorowanki to nic innego jak umieszczone na ekologicznej tapecie kontury, które smyk może dowolnie pomalować. Ich niewątpliwym atutem jest fakt, że umożliwiają smykowi realizowanie swojej pasji artystycznej, bez szkody dla wyglądu domowych ścian.

Tablice suchościeralne

Innym, nie mniej ciekawym rozwiązaniem umożliwiającym szybką i bezproblemową metamorfozę wnętrza jest zastosowanie naklejanych tablic suchościeralnych, wzbogaconych ozdobnymi ramkami. Powierzchnia, jaką są pokryte, umożliwia wielokrotnie pisanie specjalnie przeznaczonymi w tym celu markerami. Wszystko to sprawia, że tablica suchościeralna staje się nieodłącznym przyjacielem dziecka podczas nauki pisania pierwszych liter i cyfr. Jej montaż i demontaż nie stanowi problemu, przez co bez trudu w każdej chwili zmienimy wystrój swojego mieszkania, wprowadzając do niego powiew kreatywnych pomysłów.

tablica-suchoscieralna-g_25448

tablica-suchoscieralna-1_25322 II

pokrewne artykuły