Tablica jako świetny sposób do nauki pisania

Rozwój dziecka, od chwili jego przyjścia na świat, jest poddawany licznym metamorfozom. Wszystko zaczyna się od utrwalania podstawowych czynności ruchowych, takich jak: wstawanie, siadanie, raczkowanie, chodzenie, po naukę samodzielnego jedzenia, ubierania się czy kształtowania czynności poznawczych ukierunkowanych na pisanie. Aby ułatwić maluchowi zdobywanie tych umiejętności, warto wspomagać go specjalnie przeznaczonymi w tym celu gadżetami. Jednym z nich jest tablica do pisania kredą.

Moje pierwsze rysunki na tablicy kredowej

Około pierwszego roku życia maluch zaczyna interesować się rysowaniem i malowaniem. Wtedy to zaczyna stawiać swoje pierwsze kreski. Wraz z upływem czasu zaczyna zauważać, że przesuwanie kredką lub pisakiem po kartce papieru zaczyna przyjmować określone kształty. Jego zamiłowanie do rysowania zaczyna być tak silne, że maluje na wszystkich powierzchniach, które w jego ocenie wydają się być interesujące. I nie chodzi bynajmniej o kartkę papieru, ale również o ściany, podłogę itp. Aby zatem zminimalizować ryzyko pobrudzonych ścian, warto zainteresować malucha innymi przedmiotami. Jednym z nich jest oczywiście tablica do pisania kredą. Jej atutem jest fakt, że bardzo szybko zmywa się i nie wymaga dużej siły nacisku, co dla szkraba stanowiłoby trudność. Maluchy na tym etapie kształtowania swoich umiejętności poznawczych nie są w stanie dostosować siły nacisku do potrzeb, dlatego potrzebują akcesoriów dopasowanych do ich wieku.

tablica-suchoncieralna-edu-nauka-pisania-035_2439

Ćwiczymy dłoń

Tablice do pisania kredą stanowią doskonałe urozmaicenie codziennych rysunków dziecka, tym samym stymulując u najmłodszych potrzebę nauki poprzez zabawę. Przy odpowiedniej motywacji, maluch w krótkim czasie opanuje alfabet, kształtując przy tym umiejętność pisania poszczególnych literek, a także cyferek, co w późniejszym czasie zaprocentuje nauką czytania.

tablica-suchoncieralna-edu-nauka-pisania-027_2430

 

 

 

 

tablica-suchoncieralna-edu-nauka-pisania-015_2417

pokrewne artykuły