Wielu osobom tablica kojarzy się wyłącznie ze szkolną ławką. Dzięki ogromnej różnorodności produktów na rynku, od dziś może pojawić się również na wyposażeniu naszego domu. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu dzieciom, które do woli będą mogły rysować po ścianach, bez obaw o frustrację ze strony rodziców.

Farba tablicowa

Aby stworzyć szkolną przestrzeń z tablicą w roli głównej w swoim mieszkaniu, można skorzystać z farby tablicowej, która nadaje się nie tylko do ścian, ale również do kartonu, metalu czy drewna. Na rynku możemy znaleźć wiele kombinacji kolorystycznych tej emalii, jednak aby kreda była na niej widoczna, zalecamy zastosowanie kontrastowego koloru. To, co należy podkreślić to fakt, że farba tablicowa nie jest produktem trwałym. Jeśli tylko znudzi nam się jej wygląd, przy użyciu papieru ściernego możemy usunąć ją ze ściany i zamalować ponownie.

Farba tablicowa jest dostępna w formie akrylowej oraz lateksowej. Cena zakupu niewielkiej puszki to koszt około 70-80 złotych.

Tablica samoprzylepna

Farba tablicowa, choć wygląda atrakcyjnie, nie mniej jednak wymaga odpowiednich czynności przygotowawczych, a jej koszt zakupu w przypadku pokrycia większej przestrzeni może okazać się ogromnym wydatkiem. Podobnymi efektami, choć o wiele tańszymi, charakteryzuje się tablica samoprzylepna. Jej wyglądem można wzbogacić zarówno kuchenne pomieszczenie, jak również meble czy drzwi. Dodatkowo, może przybierać rozmaite kolory, co z pewnością wygląda bardzo atrakcyjnie w pokojach dziecięcych.

tablica-kredowa-dymek-16_25256

tablica-kredowa-ptaszek_25210

tablica-kredowa-chmurka_25202

Farba magnetyczna

Inną propozycją może być farba magnetyczna, którą nakłada się na farbę tablicową. Jej atutem jest fakt, że na ścianie, na której znajduje się tablica, dodatkowo można przyczepiać magnesy. Aby jednak farba należycie spełniała swoją funkcję, konieczne będzie zastosowanie silnych magnesów oraz przyczepianie na ścianie wyłącznie lekkich kartek. Alternatywą dla farby magnetycznej może być tablica kredowa magnetyczna, która spełnia taką samą rolę, nie mniej jednak jest mniej kosztowna i łatwiejsza w montażu.

tablica-kredowa-z-paskie_8713tabliczka-kredowa-z-magn_25371

pokrewne artykuły