Tablice we wnętrzach

Na przełomie ostatnich sezonów farba tablicowa bije swoje rekordy popularności. Wszystko dlatego, że jest niezwykle łatwa w użyciu, a do tego charakteryzuje się uniwersalnym zastosowaniem.

Rosnąca popularność farb tablicowych

Farbę tablicową można nanieść na każdą powierzchnię, począwszy od ścian, po metalowe drzwi, drewniane szafki kuchenne czy doniczki. Jedynie nasza własna wyobraźnia ogranicza nas w tym zakresie. Wszystko to sprawia, że farba tablicowa cieszy się ogromną popularnością w pokojach dziecięcych. Ostatnio coraz częściej dekoruje wnętrza kuchenne, gdzie bez trudu odnotujemy listę zakupów, harmonogram dnia czy termin spotkania w szkole. Gdy tylko zapiski się przedawnią, jedyne co będziemy musieli zrobić, to zetrzeć je wilgotną szmatką i gotowe. Prawda, że proste?

Błędem jest przekonanie, że farba tablicowa występuje jedynie w czarnym kolorze. Choć niewątpliwie jest to najbardziej popularny w tej kategorii odcień, nie brakuje również innych wariantach kolorystycznych, które także zasługują na pochwałę, z uwagi na uniwersalny i powszechny charakter.

Tablica przyciągająca magnesy

Aby radość dziecka nie miała końca, możemy dokonać pewnej sztuczki, której efektem będzie przyciąganie magnesów. Aby tak się stało, należy zastosować farbę magnetyczną pod podkład do farby tablicowej. Produkt może być stosowany na wszystkich powierzchniach, po których można malować farbami akrylowymi. A zatem, świetnie sprawdzi się na powierzchniach cementowych, tynkach, murowanych czy płytach gipsowo-kartonowych i gipsowych.

Tablicowa naklejka

Chcąc zaoszczędzić sobie pracy związanej z przygotowaniem ściany tablicowej, możemy sięgnąć po znacznie prostsze rozwiązania. Jednym z nich jest zastosowanie naklejek tablicowych, które również dają nieograniczone możliwości pisania kredą. Ich największym atutem jest łatwość użycia, gdyż jedyne, co należy uczynić to przykleić w dowolnie wybranym miejscu i gotowe! Kolejnym walorem jest fakt, że naklejki występują w rozmaitych wariantach kształtowych i rozmiarowych, co z pewnością również ucieszy każdego malucha.

Poniżej kilka inspiracji:

tablica-kredowa-ptaszek_25210

tablica-kredowa-chmurka_25202

tablica-kredowa-telefon_25180

pokrewne artykuły