Rynkowe ceny fototapet mogą diametralnie się różnić. Warto zatem wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas ich kupna. Aby ułatwić sobie to zadanie, przeanalizujemy jej części składowe. A zatem, zapraszamy do lektury!

Do naszej dyspozycji oddane są fototapety drukowane pod konkretny, narzucony przez klienta wymiar oraz fototapety w klasycznej rozmiarówce. Poniższy wpis będzie dotyczył pierwszej grupy produktów, a zatem dekoracji zamawianych pod indywidualne potrzeby odbiorcy.

Motyw przewodni

Jest wiele źródeł, z jakich czerpać możemy gotowe fotografie, wykonane przez profesjonalistów i w dużych rozdzielczościach, co jest absolutnie bardzo ważną rzeczą przy tak dużych wydrukach. Należy jednak zauważyć, że baza zdjęć, np. Fotolia jest płatna i koszt zamówienie określonej grafiki może nie należeć do najtańszej. Jeśli jednak zależy nam na fotografii wysokiej jakości, nie warto oszczędzać i wybierać motywy najbardziej dopasowane do osobistych potrzeb. Alternatywą dla tego rozwiązania może być wykorzystanie domowej galerii zdjęć. Współczesne aparaty charakteryzują się coraz lepszymi parametrami, dzięki czemu umożliwiają wykonanie dość przyzwoitej grafiki.

fototapeta-04x-sciezka-lesna-jesienia-4351_17510

Rodzaj druku

Rodzaj druku jest jednym z podstawowych elementów wpływających na cenę fototapety. Wielu producentów decydując się na kiepskiej jakości sposób nadruku, oferuje swoim klientom atrakcyjne ceny zakupu. Robi to kosztem rozdzielczości czy ekologii. Dlatego najlepiej wybierać fototapety wykonywane nadrukiem lateksowym czy pigmentowym, gdyż są nie tylko bardzo popularne, ale również bezpieczne dla użytkownika.

fototapeta-04x-zakile-3855_16591

Materiały

Materiały to kolejny czynnik bezpośrednio przekładający się na cenę produktu. Takie fototapety mogą być produkowane na papierze, którego gramatura będzie wynosiła 90g/m2, co jest odpowiednikiem kartki do drukarki. Kolejna sprawa to bryty, a zatem arkusze, z jakich składa się grafika. U tanich sprzedawców wydruk składa się z kafelek, a nie pionowych pasów, co bez wątpienia przekłada się na komfort montażu oraz bezpieczeństwo fototapety. Zdjęcie powinno być drukowane na papierze lateksowym, winylowym, podkładzie papierowym, fizelinowym lub w formie fototapety samoprzylepnej. W tym przypadku również nie ma sensu kierować się niską ceną zakupu, gdyż zamiast urokliwej dekoracji, odczujemy rozczarowanie jej kiepską jakością.

fototapeta-04x-jezioro-zachod-slonca-4372_17526

pokrewne artykuły