Tak, jak brak słońca źle wpływa na nasze samopoczucie, tak podobną zależność możemy zaobserwować przebywając w ciemnym wnętrzu. I choć nie zawsze mamy swobodę w wybieraniu ilości okien oraz sposobu ich ułożenia względem stron świata, tak dzięki zastosowaniu kilku sprawdzonych trików możemy optycznie rozjaśnić swoje cztery kąty. Jak to uczynić?

Sztuczne światło- alternatywa dla naturalnego

Najprostszym sposobem jest zainstalowanie wielu opraw imitujących sztuczne światło. Efekty będą natychmiastowe, jednak czy w pełni spełnią nasze oczekiwania? Nie od dziś bowiem wiadomo, że sztuczne światło nie wywiera na nas tak dobroczynnego efektu jak promieniowanie słoneczne. Nie wspominając już o tym, że zastosowanie wielu lamp będzie miało bezpośrednie przełożenie na wysokość comiesięcznych rachunków. Warto zatem sięgnąć po inne, nie mniej skuteczne sposoby na doświetlenie wnętrza, które nie zrujnują naszego domowego budżetu.

Eksponujemy ścianę

Rozjaśnić pomieszczenie można poprzez wyeksponowanie ścian pomieszczenia. Ciężkie, masywne meble nie znajdują zatem zastosowania, gdyż w całości zakłócą pożądany efekt. Sekret tkwi w doborze odpowiedniego motywu. Fototapeta bowiem ma być punktem centralnym całej aranżacji i żaden inny element wyposażenia przestrzeni nie powinien jej zakłócać.

Pozostaje jeszcze pytanie, jaki temat przewodni fotografii ściennej okaże się w tym przypadku najmilej widziany? Na szczęście ogromne zróżnicowanie dostępnych grafik daje nam pełną dowolność wyboru. Idealnie zatem sprawdzą się motywy abstrakcyjne, utrzymane w jasnej, pastelowej kolorystyce, jak również wzory w trybie makro czy ujęcia przedstawiające uliczki, alejki czy pomosty. Pamiętać należy jednak o pewnej zasadzie, im bardziej ekstrawagancka fotografia będzie znajdować się na wyposażeniu naszego mieszkania, tym bardziej pozostałe elementy wyposażenia pomieszczenia powinny być stonowane.

Fototapeta z piaskiem

Dmuchawiec na łące

Ulica zimą

pokrewne artykuły