Odcieni czerwieni jest tak wiele, że każdy z pewnością znajdzie idealny dla siebie. Zwłaszcza, że to najgorętszy kolor w nadchodzącym roku. Jeśli zatem nie są nam obojętne designerskie trendy w branży wnętrzarskiej, ten kolor wręcz musi znaleźć się na wyposażeniu naszego mieszkania. Nie ważne, czy na całej połaci ściany, czy w roli dekoracyjnych dodatków – to must have najmodniejszych aranżacji 2018 roku.

Kolor wzbudzający skrajne emocje

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że czerwień jest tym kolorem, który albo polubimy od pierwszego wejrzenia, albo nie. W tym zakresie nie ma półśrodków. Jedni kochają za energetyczny charakter, zmysłowość i namiętność. Inni z kolei podkreślają jej drażniący wpływ na organizm człowieka i trudność koncentracji. To, w jaki sposób postrzegamy tę barwę, jest też uzależnione od płci. Dla kobiet jest synonimem władzy, dla mężczyzn – pożądania. Bez względu na to, do jakiej grupy osób przynależymy, jedno pozostaje pewne. Czerwień wprowadza do wnętrza dużą porcję optymizmu, ociepla jego charakter. Jednak podczas aranżacji przestrzeni, należy pamiętać o umiarze, gdyż szybko można przekroczyć granicę dobrego smaku.

Uniwersalizm jako podstawowy walor

Jak się okazuje, czerwień jest kolorem, który idealnie sprawdza się niemal w każdej stylistyce. Polecana zarówno do nowoczesnej aranżacji w roli gustownych dodatków, jak i w stylistyce art. deco ukrytej pod postacią energetycznej sofy. W minimalizmie będzie punktem centralnym skupiającym uwagę odbiorców, np. w formie dekoracyjnej, wielkogabarytowej naklejki ściennej Abstrakcja

lub fotela

Co ciekawe, czerwony kolor równie dobrze będzie prezentował się w towarzystwie stylu rustykalnego, jak i skandynawskiego. Generalnie rzecz biorąc, nieważne, jaki styl wybierzemy, do każdego z nich możemy wprowadzić czerwień – zarówno w roli subtelnych akcentów, jak i dużych połaci ściennych.

 

Pytanie zasadnicze – jak łączyć?

 

Wielu miłośników czerwieni, często zachodzi w głowę zastanawiając się, z jakimi kolorami najlepiej będzie korespondować we wnętrzu. Tak naprawdę, trudno jednoznacznie wskazać odpowiedź, albowiem wiele zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Najbezpieczniejszą propozycją jest połączenie z brązem, beżem i drewnem lub bielą i szarością – jeśli bliższe naszemu sercu są nowoczesne aranżacje. Chcąc uzyskać eleganckie pomieszczenie, czerwień można połączyć z czernią. To połączenie nigdy nie wychodzi z mody, choć skupia na sobie zarówno szerokie grono zwolenników, jak i przeciwników.

 

Nowoczesność i awangarda

 

Nie brakuje również i takich osób, które w aranżacji domowej przestrzeni poszukują niecodziennych rozwiązań. To z myślą o nich projektanci i styliści wnętrz oferują połączenie czerwieni, niebieskości i fioletu, które doskonale wpisuje się w tematykę orientalną.

Jeszcze inną propozycją jest wprowadzenie do pomieszczenia kilku odcieni czerwieni. Urządzona w ten sposób przestrzeń zyska ciepłego i zarazem bardzo przytulnego charakteru. Najmodniejszy efekt uzyskamy jednak łącząc czerwień z różem albo butelkową zielenią.

 

pokrewne artykuły