Wakacyjny urlop to dla wielu z nas okres intensywnych prac remontowych. Nie każdy bowiem może pozwolić sobie na czas błogiego lenistwa. W tym czasie w sposób szczególny wzrasta zainteresowanie jesiennymi trendami aranżacyjnymi. Mieszkanie, nawet to najmniejsze, musi być bowiem nie tylko miejscem sprzyjającym do odpoczynku, ale również przestrzenią oddającą naszą osobowość. Jak zatem stylowo zaprojektować mieszkanie, aby odpowiadało trendom na jesień 2015?

Zaprośmy jesień na ściany

W trendach na jesień 2015 możemy zaobserwować dominację ścian w ciepłych, jasnych kolorach, które od dłuższego czasu nie schodzą z list przebojów. Ich charakter można wzbogacić odcieniem zakurzonego błękitu czy przydymionej zieleni, które będą stanowiły absolutny must have sezonu jesiennego. Nowością jest jasna, oliwkowa zieleń, która doskonale komponuje się z nowoczesnym wystrojem wnętrz oraz intensywnymi dodatkami.

Multikolorowe dodatki

Styl minimalistyczny, który już od dawna króluje w polskich domach, zostanie wzbogacony o wyraziste dodatki. Trendy aranżacyjne na jesień stawiają na ciepłe, jasne pomieszczenia, których wygląd wzbogacimy detalami w dynamicznych kolorach.

Wpuśćmy naturalność do swojego wnętrza

Nadchodzące miesiące będą idealną okazją do tego, aby przedstawić nasze zamiłowanie do inspiracji naturą. A zatem dodatki z drewna, kwiatowe wzory oraz surowy kamień – wszystkie te elementy będą mile widziane w jesiennych wnętrzach. Inspiracji w tym zakresie należy szukać w recyklingu oraz ekologii. Jasne i przestronne wnętrze wyposażone w kamienne elementy, zarówno na blatach, podłogach czy ścianach. Kamień doskonale współgra z drewnianymi dodatkami, których również nie powinno zabraknąć w jesiennych aranżacjach. A zatem skrzynie, taborety czy świeczniki z drewna świetnie udekorują nasze wnętrze. Jeśli zechcemy wprowadzić powiew ekstrawagancji do swojego mieszkania, możemy zdecydować się na detale w kwiatowych wzorach. A zatem dywany, zasłony czy poszewki na poduszkach w kolorze intensywnej czerwieni i bordo będą doskonale prezentować się w jesiennych wnętrzach.

pokrewne artykuły