O tym, że moda zawładnęła naszym światem, wie zapewne każdy. Jest to zauważalne niemal w każdym aspekcie naszego codziennego życia. Podobnie jest w kwestii aranżacji wnętrz. Każdego roku architekci i projektanci proponują nam coraz to nowsze rozwiązania aranżacyjne. Jednym z nich są kolory. W nadchodzącym 2015 roku będziemy mogli zaobserwować tendencje do zamiany chłodnych odcieni turkusu i fioletów na rzecz barw nawiązujących do kolorów matki ziemi.

Z pewnością wielu z nas długo oczekiwało tej zmiany kierunku i z niecierpliwością będzie oczekiwać nowych trendów, jakie przyniesie 2015 rok.

Miedziany oranż

Wino w kolorze marsala, wyglądem przypominające ciepły odcień energetycznej czerwieni, przybrudzone delikatnym odcieniem patyny będzie jednym z tych kolorów, które zdominują trendy kolorystyczne w nadchodzącym roku. Wnętrza utrzymane w takiej kolorystyce będą działać rozgrzewająco i relaksacyjnie. W zależności od naszych preferencji możemy zdecydować się na miedziany oranż jako czystą barwę kolorystyczną lub jako element dekoracyjny.

Styl vintage

Dominującą rolę w kategorii najmodniejszych kolorów 2015 roku będą odgrywały barwy ciemne, jednak charakteryzujące się ciepłą tonacją. W stylizacjach będziemy mogli zaobserwować eksponowanie akcentów w stylu vintage, które już od kilku sezonów cieszą się niesłabnącą popularnością. Z kolei osoby preferujące nieco jaśniejsze barwy, będą mogły wybierać spośród chłodnych i intensywnych odcieni błękitu. Kolor niebieski idealnie komponuje się w bielą. Takie kompozycje kolorystyczne bardzo dobrze będą się wzajemnie uzupełniać, a przy okazji będą wzbudzały skojarzenia o wakacyjnych widokach prosto z greckich wysp Santorini.

Szaro, buro…

Wymieniając trendy kolorystyczne na 2015 rok, nie można zapomnieć o niezwykle modnych odcieniach szarości, które bez wątpienia bardzo dobrze wpływają na nasze samopoczucie. Równie popularne będą warstwowe stylizacje, w których kilka odcieni będzie wspólnie tworzyć harmonijną całość.

pokrewne artykuły