Każdego roku projektanci i styliści wnętrz zaskakują nas nowymi rozwiązaniami wnętrzarskimi. Ustanawiane co sezon trendy królują w kolorowych czasopismach i programach związanych z urządzaniem wnętrz. Nic zatem dziwnego, że z nieskrywanym zaciekawieniem obserwujemy, z jakimi nowościami możemy liczyć się w nowym roku. Jeśli zatem planujemy w najbliższym czasie remont mieszkania lub jego metamorfozę, koniecznie musimy się z nimi zapoznać!

Terakota na nowo powraca do łask

Wszechobecna i szalenie modna do tej pory biel oraz wszystkie jasne, mało przytulne kolory na stałe odchodzą w zapomnienie. Ich miejsce zajmuje terakota, posiadająca magiczną umiejętność dodawania wnętrzu ciepła i charakteru. I choć już wiele osób o niej zapomniało, rok 2017 będzie w całości jej poświęcony. Rodzi się zatem pytanie, w jaki sposób wykorzystać terakotę, aby zyskać modny i nieprzeciętny wygląd mieszkania? Do tej pory kojarzona była w formie połyskujących płytek ściennych. Współcześnie zyskała inną odsłonę i stosowana będzie jako rodzaj matowego wykończenia ścian w łazience lub okładziny kominkowej. Cieszące się popularnością kafelki w chłodnej stylistyce rustykalnej, zostaną zastąpione produktami utrzymanymi w ciepłych odcieniach ziemi.

Korek

Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku korka. Nieco zapomniany jak terakota, na nowo powraca na salony. Z uwagi na swoją oryginalną fakturę, cieszy się wyjątkową popularnością jako produkt ocieplający wnętrze. Jeśli zatem poszukujemy materiału, który ociepli domowe ściany, uczyni je przytulniejszymi i jednocześnie pochłonie hałasy – korek będzie stanowił najlepszą propozycję. Jego nieprzeciętne właściwości absorbowania hałasów są szczególnie mile widziane u właścicieli domków jednorodzinnych, z dużą i otwartą przestrzenią. Wtenczas korek może przyjmować postać elementu nie tylko dodatkowego, ale w znacznej części wypełniającego domową przestrzeń. Mowa o sytuacji, kiedy pokrywa całe ściany, zmieniając je w masywne, wielkogabarytowe, korkowe tablice do zaczepiania kartek i notatek. Nie ulega wątpliwości, że jest to rozwiązanie nie tylko szalenie modne i oryginalne, ale również praktyczne i funkcjonalne, stąd też sprawdzi się w domowym biurze bądź pracowni.

Kolory

Popularną do tej pory biel oraz odcienie granatu zostaną zastąpione ciemną zielenią. Utrzymane w tej kolorystyce będą zarówno meble, ściany, jak i wszelkie zastosowane dodatki. W modnych aranżacjach nie może zatem zabraknąć poduszek, zasłon, dywanów czy innych elementów dekoracyjnych, dzięki którym pomieszczenie nabierze eleganckiej głębi. Decydując się na ciemnozieloną ścianę, doskonałym tłem będą dla niej lampy z mosiądzu, brązowe skóry i futra.

Tapicerowane zagłówki – dla większej wygody

Metamorfozie ulegną również nasze sypialnie. W miejsce skandynawskich, minimalistycznych łóżek pojawią się wielkie łoża z tapicerowanymi zagłówkami. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort snu i wypoczynku. Oprócz drewnianych ram i materacy, trzeba będzie zaopatrzyć się w pluszowe koce i puszyste narzuty, imitujące królewskie posłania. Nie trzeba jednak wymieniać starego łóżka na nowe. Wystarczy bowiem dokupić zagłówek i kilka stylowych dodatków, aby na nowo przywrócić przytulny i ciepły klimat tego jakże intymnego pomieszczenia.

Czas na chwilę odpoczynku

Codziennie gdzieś się spieszymy. Nieustannie spóźnieni i na wysokich obrotach. Aby nie odbiło się to niekorzystnym echem na naszym zdrowiu, potrzebujemy chwili na odpoczynek. W związku z tym projektanci proponują zakup miękkich foteli i sof z szerokim siedziskiem, które zagwarantują spokój i wyciszenie. Przyjemne oparcie z miękkich poduszek, do tego wełniany koc i ulubiona książka – tego potrzebujemy, aby oderwać się od zabieganej rzeczywistości.

pokrewne artykuły