Wielką zaletą dekoracji jest to, że w jednej chwili potrafią wyczarować niecodzienny klimat i charakter domowych przestrzeni. Dzisiejszy wpis będzie poświęcony obrazom, które przypadną do gustu zarówno miłośnikom tradycyjnych, jak i nowoczesnych rozwiązań.

Ogromna różnorodność tryptyków – bo o nich właśnie mowa – z pewnością ułatwi ostateczny dobór. W efekcie, każdy znajdzie dla siebie najlepszą propozycję.

Tryptyk jako oryginalna dekoracja

Obrazy goszczą w naszych domach już od wielu lat. W zależności od naszych indywidualnych oczekiwań wybieramy dekoracje przedstawiające krajobrazy, martwą naturę, zwierzęta czy portrety. Na przełomie ostatnich sezonów hitem stały się tryptyki – czyli trzyczęściowe obrazy na ścianę. Ich niekwestionowanym atutem jest fakt, że odmieniają nudne wnętrze, dodając mu nowoczesnego szyku. Poza tym, choć stanowią kompozycję dzieloną, w istocie urzekają swoją harmonijnością, która pozwala wykreować niecodzienny efekt aranżacyjny.

Omawiane obrazy są dostępne w różnych wariantach rozmiarowych. Do naszej dyspozycji są tryptyki prostokątne, kwadratowe, jak i mieszane.

Tryptyk do kuchni i salonu

Kolejnym atutem tryptyków jest fakt, że bardzo dobrze komponują się w każdym pomieszczeniu. Ich uniwersalny charakter pozwala na zastosowanie zarówno we wnętrzu kuchennym, jak i salonowym. Jeśli zatem pragniemy miejsce spożywania wspólnych posiłków udekorować przytulną dekoracją, obraz nawiązujący do tematyki jedzenia i gotowania będzie w tym miejscu doskonałą propozycją. W tym zakresie do naszej dyspozycji pozostają obrazy przedstawiające warzywa, owoce, zioła, przyprawy, filiżanki kawy lub herbaty.

Tryptyk to również ciekawa alternatywa dla salonowych wnętrz, w szczególności wtedy, gdy stawiamy na przemyślany minimalizm, a nie na artystyczny chaos. Nie od dziś bowiem wiadomo, że natłok różnorodnych przedmiotów nie tylko zakłóca ogólny odbiór aranżacji, ale również nie sprzyja koncentracji. Tematyka florystyczna będzie dobrze komponować się z trendem boho, retro z kolei ze starymi kamieniczkami. Jeśli jednak jesteśmy miłośnikami prowansalskich lub skandynawskich aranżacji, wówczas świetnym wyborem będą motywy abstrakcyjne bądź te utrzymane w czarno-białej tonacji.

pokrewne artykuły