Co można zrobić, aby zwykła ściana przyjęła postać efektownego elementu dekoracyjnego? Czy jest na to jakiś sprawdzony sposób? Oczywiście, że tak! Współczesny rynek produktów daje nam w tym zakresie szerokie możliwości.

Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań, nie wymagających wielu nakładów czasowych ani finansowych jest pokrycie ich tynkiem strukturalnym. Wyglądem imituje okładzinę marmurową czy stiuk, komponując się z wnętrzami stylizowanymi na trend vintage.

Efekt 3D

Tynk strukturalny jest powszechnie wykorzystywanym materiałem do wykreowania w mieszkaniu efektu 3D. Imituje kamień oraz stiuk, dzięki czemu przyjmuje doskonałą postać we wnętrzach klasycznych czy pałacowych. Można pokryć nim wszystkie ściany, choć o wiele ciekawszym rozwiązaniem jest zaakcentowanie wyłącznie jednej z nich.

Materiał strukturalny – jego wady i zalety

To, co w szczególności odróżnia materiał strukturalny od tapet, płytek czy desek to niezaprzeczalnie szybki sposób na odmianę wyglądu swojego mieszkania. Gdy tylko nam się znudzi, możemy go bez trudu zmienić. Kolejnymi atutami przemawiającymi na ich korzyść jest niska cena, wysoka jakość oraz odporność na działanie wilgoci. Ściany można bez obaw czyścić, a żadne, nawet największe uderzenie nie wpłynie negatywnie na uszkodzenie zastosowanego motywu. Nic zatem dziwnego, że wiele osób decyduje się na taką aranżację nie tylko ze względów dekoracyjnych, ale również funkcjonalnych.

Materiały strukturalne można stosować nawet w bardzo wymagających pomieszczeniach, takich jak kuchnia czy łazienka. Perfekcyjnie tuszują wszelkie niedoskonałości. Jedynym minusem może być konieczność wynajęcia fachowca, który umiejętnie rozłoży tynk na powierzchnię ściany, gdyż jego nakładanie wymaga niemałej wprawy.

pokrewne artykuły