Pomimo upływu lat, łazienki utrzymane w biało-czarnej tonacji cieszą się dużym zainteresowaniem. Z powodzeniem można byłoby zaryzykować stwierdzeniem, że na stałe wpisały się do kanonu aranżacji wnętrz.

Jednak ich urządzenie nie powinno być kwestią przypadku. O tym, czy będzie odpowiednio zaprojektowana, będzie decydował nie tylko metraż mieszkania, ale również zastosowane oświetlenie i proporcje kolorów. Wszystkie te aspekty muszą być dokładnie przeanalizowane, gdyż to od nich w ogromnej mierze zależy powodzenie całego przedsięwzięcia.

Połączenie czerni i bieli jest stylowe, ponadczasowe, ale również skrywające w sobie wiele uroku. Urządzenie łazienki, w oparciu o tylko te dwa kolory, może być zatem satysfakcjonującym przeżyciem. Osoby, które nie do końca przekonane są do tych dwóch barw, mogą w niewielkiej ilości wprowadzić kolor uzupełniający. Ciekawym urozmaiceniem może być zatem drewno, występujące w formie blatu pod umywalką, półek, podłogi czy obudowy szafki.

Proporcje bieli i czerni

Odpowiednie zestawienie bieli i czerni w łazience jest w głównej mierze uwarunkowane dostępnym metrażem i zastosowanym oświetleniem. W przypadku, gdy do naszej dyspozycji oddana jest niewielka łazienka, wówczas o wiele lepiej będzie prezentowała się, jeśli kolorem dominującym będzie biel. Nie od dziś bowiem wiadomo, że biel posiada właściwości optycznie powiększające wnętrze. Czarny kolor może być jedynie dodatkiem, służącym do wydzielenia poszczególnych stref lub wyeksponowania zastosowanych elementów dekoracyjnych.

Nowoczesna biało-czarna łazienka może być zdominowana przez jeden z tych kolorów. W sytuacji, gdy podłoga utrzymana jest w czarnej kolorystyce, wówczas wszystkie ściany pozostawia się białe. Jeśli jednak bliższa naszemu sercu jest ciemna barwa, wówczas powinniśmy pamiętać o odpowiednim oświetleniu oraz dużych lustrach, które optycznie powiększą dostępną przestrzeń. Równie ciekawą propozycją jest pomieszczenie stylizowane retro.

pokrewne artykuły