O tym, że małe jest piękne, wie zapewne każdy. Jeśli jednak bierzemy pod uwagę kwestię wielkości naszego mieszkania, przytoczone na wstępie powiedzenie przestaje funkcjonować. Narzekamy na ciemną łazienkę, ciasny przedpokój i nieustawne pokoje. Przy odrobinie pewnych zabiegów dekoratorskich, mankamenty naszego mieszkania możemy poprawić, dodając mu optycznej przestronności.

Tapeta wąskie uliczki

Skutecznym sposobem na wywołujące klaustrofobię pomieszczenia są obrazy ukazujące wąskie uliczki. Sekretem tych grafik jest wizualne oddziaływanie perspektywy oraz jej wpływ na pozorną wielkość dostępnej powierzchni. Wydawać by się mogło, że widok przedstawiający uliczkę nie jest niczym spektakularnym, jednak utworzona przy pomocy linii perspektywa świetnie odzwierciedla wszelkie szczegóły, nadając w ten sposób specyficzną głębię. W tym właśnie tkwi fenomen fotografii z wąskimi, krętymi uliczkami.

fototapeta-04x-uliczka-4338_17497

Alejki ukazane na stronie internetowej www.wally.com.pl są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Przedstawione zostały w różnorodnych ujęciach, aby w jeszcze lepszy sposób wydobyć drzemiące w nich piękno. W sztuce dekoracji ważny jest bowiem każdy element ukazanego obrazu, zarówno kolorystyka, nastrój oraz przekaz.

fototapeta-04x-kamienny-luk-3631_16448 Przy doborze odpowiedniej tematyki obrazu, nasze wnętrze może zyskać wyciszającego lub bardziej energetycznego wyrazu. Umieszczone na stronie grafiki w fenomenalny sposób są w stanie oddziaływać na naszą wyobraźnię. Możemy wpatrywać się w nie godzinami, analizując każdy przedstawiony detal i oczyma wyobraźni wyruszać do miejsc, w których zostały sfotografowane. Możliwość optycznego powiększenia wnętrza pozwoli na swobodniejsze przebywanie we własnych czterech ścianach, aby nie tylko odpoczywać, ale również relaksować się po ciężkich znojach dnia codziennego. Nie ulega zatem wątpliwości, że tego typu dekoracja będzie mile widziana w każdym pomieszczeniu, w szczególności jednak w salonie lub sypialni.

fototapeta-04x-schody-w-waskiej-uliczce-w-miejscowosci-bellagio-we-wloszech-2567_13703_k

pokrewne artykuły