Fototapeta to jedna z tych dekoracji ściennych, która podobnie jak większość stylów aranżacyjnych podlega licznym metamorfozom. W konsekwencji, możemy wyróżnić wzory popularne i te, które cieszą się mniejszą sławą.

Jeszcze do niedawna prym wiodły motywy orientalne i zwierzęce. Dziś ich miejsce zastąpiły drzewa. I choć fototapety z drzewami i lasami w roli głównej nie należą do najnowszych (swoje lata świetności przezywały już w ubiegłym stuleciu), nie mniej jednak występują w nieco innej niż zwykle odsłonie. Mowa w tym przypadku o dwóch wersjach – lasu oraz tropikalnej plaży.

Las za mgłą

Współczesne fotografie przedstawiające drzewa oraz lasy zmodyfikowały nieco swoją postać, występując w wielu licznych odsłonach. Najlepszym tego przykładem jest zaprezentowana kolekcja na stronie https://wally.com.pl/k1231,fototapety-las-drzewa.html, gdzie znaczną część zebranych fotografii zajmują pejzaże leśne z przewagą brzóz, jak również widoków tropikalnych plaż, będących doskonałym wstępem do aranżacji egzotycznego wnętrza.

Egzotyczne palmy

Fotografie z drzewami dawniej i dziś

To, co wyróżnia nowoczesne dekoracje z drzewami w roli głównej jest bez wątpienia duża różnorodność kolorystyczna. Zmiana barwy leśnego poszycia czy też zabarwienia koron sprawia, że wybrane motywy nabierają bardziej współczesnej odsłony, stając się magiczną, tajemniczą dekoracją.

pokrewne artykuły