Styl high-tech dopiero zaczyna raczkować w naszym kraju, nie mniej jednak już zdążył zaskarbić sobie przychylność wielu klientów. Nic w tym dziwnego, jest nie tylko efektowny, ale również minimalistyczny.

Prostota w połączeniu z funkcjonalnością to cechy podstawowe tego trendu, po który tak chętnie sięgają projektanci i styliści wnętrz. Otaczający zewsząd ascetyzm w postaci stonowanych dodatków oraz zastosowanie rozwiązań przemyślanych w każdym, nawet najdrobniejszym calu – tak najlepiej można byłoby określić klimat aranżacji urządzonej w stylistyce high-tech.

Cechy charakterystyczne high-tech

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, styl high-tech charakteryzuje się minimalizmem, dlatego cieszy się dużym powodzeniem w nowoczesnym budownictwie. Generalnie omawiana stylistyka bazuje na podkreślaniu elementów użytkowych mieszkania, takich jak rury czy surowe ściany. Pierwszoplanową dekoracją może być zatem telewizor plazmowy, betonowa ściana czy elementy metalowe mieszkania.

Materiały i kolory

Wnętrza utrzymane w stylistyce high-tech bardzo dobrze komponują się z odcieniami bieli i czerni. Ich uzupełnieniem mogą być szarości oraz różne tonacje metalu. Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest aluminium, chrom i szkło. Równie istotnym elementem w stylistyce high-tech pełni oświetlenie. Doskonałym wyborem są w tym przypadku punktowe reflektory oświetlające wybraną część mieszkania. Górne światło montowane na suficie jest bardzo rzadko wykorzystywane.

Dekoracje

Zasada jest prosta w aranżowaniu wnętrz w stylu high-tech. Przede wszystkim zastosowane ozdoby muszą pełnić funkcję praktyczną i zarazem dopasowywać się do kolorystyki mieszkania. Minimalizm jest obecny w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Doskonale sprawdzą się metalowe wazony, świeczniki, jak również fototapety, których wzór nawiązuje do nowoczesnych technologii i aglomeracji miejskich.

Nowy Jork nocą

Wieżowce w Dubaju

pokrewne artykuły