Orientalny styl z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom, które zakochały się w kulturze Dalekiego Wschodu. Nie każdy z nas bowiem ma możliwość wyruszenia w te dzikie, choć pociągające zakątki świata. Dlatego w ramach rekompensaty możemy pozwolić sobie na dekorację w orientalnym stylu, która w ten sposób przybliży nas do tego urokliwego miejsca.

Jak zatem zaaranżować swoje mieszkanie, żeby wyglądem nawiązywało do tych rodem z Bollywood? Wystarczy postawić na meble w ciemnym kolorze drewna, a całość udekorować oryginalnymi pamiątkami, które nabyć można w sklepach kolonialnych.

Kolor – wyznacznik orientalnych aranżacji

Bardzo istotnym elementem podkreślającym wystrój orientalnych wnętrz jest kolor. Za sprawą umiejętnego połączenia nasyconych czerwieni, pomarańczy, fioletu, różu i zieleni, wpuścimy do swojego mieszkania powiew przytulnej atmosfery, prosto z krajów Dalekiego Wschodu. Ukoronowaniem aranżacji będą stylowe dodatki. W tym zakresie idealnie sprawdzą się multikolorowe poduszki, zasłony i narzuty.

Jakie dekoracje ścienne podkreślą orientalny wystrój mieszkania?

Świetnym uzupełnieniem wschodniej aranżacji mieszkania będą dekoracje ścienne bazujące na delikatnych kolorach zieleni, beżu oraz brązu, które w doskonały sposób będą mogły wprowadzić nas w stan relaksującej medytacji. Kolejnym, równie ciekawym pomysłem będą fototapety lub obrazy z geometrycznymi wzorami, które pięknie podkreślą salonowy wystrój ściany. Alternatywą okażą się również dekoracje ukazujące wschodnie ornamenty, które przybliżą nas do tajemniczych krajów Dalekiego Wschodu

Oprócz fototapet, obrazów i naklejek dedykowanych do wnętrz utrzymanych w stylistyce orientalnej, można pozwolić sobie na szablony malarskie, dzięki którym wybrany przez nas motyw zastosujemy jedynie na wybranych elementach ściany.

 

 

 

pokrewne artykuły