Tablice suchościeralne występują na rynku w niezwykle bogatym asortymencie. Przed ostatecznym zakupem, warto zaczerpnąć informacji, czym się różnią się między sobą.

Powierzchnia

Powierzchnia tablicy suchościeralnej może być wykonana z lakierowanej stali, stali lub stali pokrytej warstwą ceramiczną, którą utwardza się w wysokiej temperaturze. Tablice lakierowane wykazują się mniejszą odpornością na eksploatowanie. Co innego, jeśli pod uwagę weźmiemy tablice porcelanowe, które posiadają 25-letnią gwarancję na powierzchnię suchościeralną. Są bardziej trwałe i lepiej odbijają światło.

Wykorzystanie

W sytuacji, gdy tablica będzie intensywnie użytkowana, wówczas idealnym rozwiązaniem będzie tablica porcelanowa. W pozostałych przypadkach optymalny będzie wybór tablicy lakierowanej.

Pisanie

Po tablicach suchościeralnych można pisać tylko przy użyciu specjalnie przeznaczonych w tym celu markerów. Czasem jednak zdarzyć się może, że ktoś zamiast tych pisaków, użyje markera permanentnego. Jeśli uczyni to na tablicy porcelanowej, istnieje szansa na wyeliminowanie zabrudzenia.

Właściwości magnetyczne

Tablice mogą być również wykorzystywane do zawieszania kartek przy użyciu magnesów. Innym sposobem może być zastosowanie taśm magnetycznych, które mogą posłużyć w szkole do zrobienia linii do nauki pisania, kratek lub utworzenia harmonogramu zadań.

Rodzaje tablic

Pierwszym typem tablic są tablice porcelanowe – magnetyczne, suchościeralne. Zastosowana emalia utwardzana jest w wysokiej temperaturze, co pozwala na uzyskanie wytrzymałych parametrów. Tablica na dłużej zachowuje swoją dobrą kondycję, czego nie można powiedzieć o tablicach lakierowanych. Z uwagi na posiadane właściwości, tablica porcelanowa może być wykorzystywana w obiektach o intensywnym użytkowaniu, np. w centrach szkoleniowych, szkołach.

Drugi typ tablic stanowią modele lakierowane, będące tańszą wersją tablic porcelanowych. Zewnętrzna warstwa pokrywana jest lakierem, na który producent udziela 10-letniej gwarancji. To doskonała propozycja do miejsc, w których nie będą intensywnie użytkowane.

pokrewne artykuły