Napisy jako forma dekoracji ścian jest nadal dość rzadko wykorzystywanym elementem zdobniczym wielu mieszkań. Jeśli już zastanawiamy się nad sposobem wzbogacenia ich wyglądu, częściej wybieramy obrazy, przede wszystkim wskazując na ich uniwersalność.

Osoby mające niewielkie doświadczenie w tematyce związanej z dekoracją mieszkań, zawsze będą zdania, że krajobrazy i kwiaty na ścianach stanowią modny dodatek aranżacyjny. W rzeczywistości, ta sama moda wręcz nakazuje nam stosowanie nowatorskich rozwiązań. Tylko dzięki nim nasze wnętrze pozbędzie się nudnego i monochromatycznego wyglądu, zaś dekoracje z napisami czy też stylizacje vintage bezpośrednio podniosą ich atrakcyjność w oczach domowników i przybyłych gości.

Dekoracyjne napisy ścienne

Napisy na ścianę stanowią niezwykle zróżnicowaną formę wzorów. W tej grupie możemy uwzględnić zarówno pojedyncze wyrazy, jak i długie rozbudowane sentencje, np. deklaracja miłośni wyrażona za pomocą konkretnych kształtów lub artystycznie porozrzucana. Sięganie po dekoracyjne napisy ścienne może być również sposobem naszej identyfikacji z danym krajem, narodem, miastem, a nawet kulturą.

Różnego rodzaju napisy ścienne mogą występować również w formie plakatów i obrazów. Niektóre z nich stylizowane na vintage, świetnie ukoronują wystrój mieszkania utrzymywanego w stylu retro, rustykalnego czy prowansalskiego. Na rynku spotkać można także bardziej nowoczesne odsłony dekoracyjnych napisów, które z kolei lepiej harmonizować się będą z wnętrzem utrzymywanym w stylistyce loftowej. To również świetna propozycja dla modernistycznych pomieszczeń biurowych.

Na przełomie ostatnich lat, dużym zainteresowaniem cieszą się plakaty motywacyjne, które zawierają w sobie konkretne hasła, niosące dla właściciela osobisty przekaz. Jednak teksty zawarte na plakatach to nie tylko hasła motywacyjne, ale również śmieszne sformułowania, które nawiązują do rodziny, domu, czy też panujących w nich zwyczajów.

pokrewne artykuły