Na przełomie ostatnich lat wyjątkową popularnością wśród projektantów i stylistów wnętrz cieszą się fototapety. Jej największym atutem jest możliwość błyskawicznego odmienienia swojego wnętrza i to bez konieczności przeprowadzania kosztownych remontów.

Uniwersalność

Fototapeta podbiła nasze serca swoją uniwersalnością, ponieważ zarówno dobrze prezentuje się jako dekoracja ścienna mieszkań, biur czy pomieszczeń usługowych. Dodatkowo przy jej wyborze nie mamy konieczności ograniczania się jedynie do ozdabiania ścian, ponieważ drzwi lub szafy również mogą być obiektem wystawy.

Wygoda

Fototapeta jest także praktycznym i niezwykle wygodnym sposobem na metamorfozę własnych czterech kątów. Bogactwo wzorów i kolorów sprawia, że każdy jest w stanie odnaleźć taki motyw, który najlepiej zobrazuje jego osobiste oczekiwania.

Optyczna zmiana postrzegania mieszkania

Dzięki umiejętnie dobranej fototapecie odmienimy nasze wnętrze nie do poznania. Małe, wąskie pomieszczenia nie muszą już takimi zostać. Odpowiednio dobrana fotografia sprawi, że mieszkanie zyska przestronnego i większego wyrazu. W tym zakresie fototapeta nie ma sobie równych.

Jakość wydruku

Wszystkie zdjęcia drukowane na fototapetach charakteryzuje wysoka jakość, przez co fotografia zyskuje realistycznego wyglądu. Bardzo łatwo można pomylić pejzaż z dekoracji z widokiem, jaki rozpościera się zza okna. Ukoronowaniem całości jest wysoka wytrzymałość dekoracji, która pozostaje niezmienna nawet pomimo upływu wielu lat.

Zastosowanie

Na przełomie ostatnich lat po fototapetę najczęściej sięgamy w sytuacji, gdy chcemy wzbogacić wygląd naszego salonu. Ta część mieszkania zaskarbiła sobie największą popularność. Jednak dzięki nowatorskim rozwiązaniom można wykonać krok do przodu i po fototapetę sięgnąć również wtedy, gdy chcemy podnieść atrakcyjność kuchni, pokoju dziecięcego, przedpokoju czy nawet łazienki!

pokrewne artykuły