Wiele osób pewnie zadaje sobie pytanie, czy jest sposób, aby ocieplić domowe wnętrze podczas jesienno-zimowych szarug? Oczywiście, że tak. Zadanie jest prostsze niż nam się wydawało. I nie chodzi bynajmniej o miękkie koce i pledy do otulania, gdyż oferta jest znacznie bogatsza. Dekoracyjne świeczniki i oświetlenie, do tego rustykalne dodatki. Sprawdźmy zatem, jak wykreować nastrojową aranżację.

Gdy za oknem leje i wieje, chętniej niż zwykle wracamy do ciepłego, przytulnego domu. Ten powód wystarczy, aby dodać prywatnej przestrzeni osobliwego charakteru.

Rustykalnie, czyli swojsko

Nawiązanie do klasycznej stylistyki przeniesionej z wiejskich chat stanowi esencję rustykalnej stylizacji, która jest niezwykle klimatyczna i ciepła w swym wyrazie. W jaki sposób możemy zatem wprowadzić ją do swojego mieszkania? Fundamentalnym materiałem wykorzystywanym w tego rodzaju aranżacjach jest drewno, optymalnie w brązowym kolorze. Jego atutem jest fakt, że posiada właściwość wprowadzania do wnętrza rodzinnej atmosfery. Aby jeszcze bardziej zmaksymalizować otrzymane efekty, zaleca się wybierać sprzęty o widocznej strukturze drewna. W tym zakresie mamy do dyspozycji dębowe lub jesionowe deski, jak również te z gatunków egzotycznych.

Umiejętna gra światłem

Ciekawą propozycją kreującą nastrój przytulności jest oczywiście oświetlenie. Nic bowiem nie doda nam więcej ciepła niż odpowiednio dobrana stylistycznie lampa. Na jakie kolory warto stawiać? Przede wszystkim te nawiązujące do natury – drewna, ziemi, słońca lub kłosa zboża. A zatem, mile widziane są wszelkie odcienie szarości, brązów, beży czy żółtego.

Aromatyczne świeczniki

Uzupełnieniem domowego wystroju będą drobne z pozoru dodatki. Mowa w tym przypadku o ceramicznych świecznikach czy podgrzewaczach, których osobliwy charakter wprowadzi do wnętrza wyjątkowy nastrój. Zadaniem tych dekoracji jest pobudzenie zmysłu wzroku, ale również węchu. Rozpuszczający się pod wpływem ciepła wosk wypełni przestrzeń przyjemnym aromatem.

pokrewne artykuły